23 lutego 2020 20:22 | Aktualności

Inauguracja wystawy - „Ostrów Lednicki. Świadek przeszłości”

18 lutego 2020 r. uczniowie klasy 3b mieli niepowtarzalną okazję uczestniczyć w inauguracji wystawy „Ostrów Lednicki. Świadek przeszłości”,  która mieści się w Publicznej Bibliotece Pedagogicznej W Gnieźnie. Dzięki wystawie uczniowie mogli podziać wybrane fragmenty z życia naszych przodków, które były dla nich ważne ponad tysiąc lat temu w Wielkopolsce – czyli wojna, religia i życie codzienne. Oglądający poznali tajemniczą staurotekę - relikwiarz Krzyża Świętego, mogli również przymierzyć oręż wojów, obejrzeć fantazyjnie zdobione czerpaki wydobyte z toni jeziora oraz zadać tysiące pytań edukatorom z Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy. Uczniom klasy 3b towarzyszyli wychowawca p. U. Woźniczak i  bibliotekarz p. P. Morawski.