19 lutego 2020 13:07 | Aktualności

Koncert profilaktyczny

O profilaktyce można mówić muzycznie
Dnia 17 lutego na hali gimnastycznej rozbrzmiały dźwięki muzyki regge, hip - hopu i dancehall, które za sprawą artysty Arciego pobudziły do tańca a także do przemyślenia tematu szkodliwości środków psychoaktywnych, alkoholu, czy   innych współczesnych behawioralnych uzależnień; od telefonu, od komputera, od niewłaściwej muzyki.
Arci, czyli Artasches Baroyan przybył z rodzicami wiele lat temu do Polski z Armenii i od zawsze muzyka grała mu w duszy. Kiedy dorastał i rozwijał swoja muzyczną pasję pojawiły się narkotyki i alkohol. Przyjaciele bardzo szybko odwrócili się, kiedy znalazł się na dnie. Doświadczył także dyskryminacji rasowej kiedy od Narodowców usłyszał hasła: "Polska dla Plaków". Dzięki rodzinie i wierze w Boga wrócił do zdrowia a dzisiaj zajmuje się misją mówienia o złu jakim są narkotyki, alkohol i inne uzależnienia występując przed uczniami w szkołach a także na koncertach.
Spotkanie było także okazją pokazania pasji naszych uczniów w tańcu a także w grze na bębnie. Chłopcy, którzy mieli odwagę wystąpić przed publicznością uczniowską otrzymali od artysty płyty lub słodkie upominki.Spotkanie dla uczniów zorganizował pedagog szkolny Urszula Romanowska.