05 października 2017 08:23 | Aktualności

Lekcja muzyki

1 października obchodzony jest na całym świecie jako MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ MUZYKI. Zgodnie z tradycją, na początku października w naszej szkole częściej rozbrzmiewa muzyka, a to za sprawą konkursów muzycznych związanych z Świętem Muzyki. Tematem przewodnim tegorocznych obchodów były  instrumenty muzyczne. W tygodniu poprzedzającym uroczyste obchody Święta Muzyki odbyły się dwa konkursy. Pierwszy skierowany był do uczniów klas IV-VII i polegał na przygotowaniu plakatu o tematyce instrumentalnej. Drugi z konkursów przeznaczony był dla nauczycieli i pracowników szkoły, którzy próbowali rozpoznać brzmienie instrumentów  w prezentowanych zagadkach muzycznych. 4 października odbyła się szkolna LEKCJA MUZYKI, w trakcie której uczniowie wysłuchali BAJKI O INSTRUMENTACH MUZYCZNYCH.  Słuchowisko zawierało zabawne, rymowane opisy poszczególnych instrumentów wraz z przykładami brzmienia dźwięków pojedynczo brzmiących instrumentów muzycznych- np. skrzypiec, mandoliny czy trąbki. Na koniec podsumowano i ogłoszono wyniki w/w konkursów muzycznych. Obchody Święta Muzyki oraz audycję przygotowała Marlena Bogucka- nauczyciel muzyki w Szkole Podstawowej Nr 2 w Gnieźnie.