06 września 2017 16:51 | Aktualności

Uroczyste rozpoczęcie Roku Szkolnego 2017/18

Koniec wakacji? Tego raczej uczniowie nie wypatrują. Tegoroczny wrzesień jednak nie pozostawił złudzeń i radykalnie zwiastował koniec lata opadami wraz z silnym ochłodzeniem. Termin rozpoczęcia roku szkolnego najwyraźniej nadszedł w samą porę! Nic dziwnego, że uczniowie naszej szkoły nie sprawiali wrażenia przygnębionych zjawiając się w szkole w poniedziałkowy poranek.
To dość przełomowy rok szkolny – rozpoczyna on zupełnie nowy etap edukacji dla uczniów, którzy jako pierwsi od wielu lat będą uczyć się w ośmioklasowej szkole podstawowej. Dla uczniów i kadry pedagogicznej naszej szkoły to też rok szczególny z uwagi na zmiany w składzie dyrekcji szkoły. Z racji, że pan dyrektor Jarosław Piotrowski będzie w tym roku regenerował siły na urlopie zdrowotnym, obowiązki dyrektora szkoły przejęła pani Katarzyna Różańska, wsparta przez panią Agnieszkę Langę pełniącą rolę wicedyrektora. Ten rok rozpoczyna się w naszej szkole w dość trudnych warunkach lokalowych – przeprowadzane prace remontowe wymuszają pewne szczególne ograniczenia, dlatego też uroczystość musiała odbyć się w salach lekcyjnych, w których uczniowie wysłuchali kolejno wystąpienia pani dyrektor oraz pedagoga szkoły, pani Urszuli Romanowskiej. Całość rozpoczął jednak Mazurek Dąbrowskiego oraz minuta ciszy poświęcona pamięci ofiar II wojny światowej, której rocznicę dorocznie obchodzi się własnie wraz z początkiem września.
Złożone przez panią dyrektor życzenia dla uczniów i kadry, z wyszczególnieniem tych, którzy właśnie rozpoczynają swą przygodę w naszej szkole, były ciepłym akcentem w ten chłodny wrześniowy poranek. Uroczystości powitania go nie ograniczyły się tylko do murów szkolnych. Dyrekcja, nauczyciele, uczniowie i ich rodzice wzięli udział następnie w popołudniowej mszy świętej w kościele p.w. św. Wawrzyńca. Proboszcz parafii poświęcił w jej trakcie tornistry tegorocznych pierwszoklasistów. Rok szkolny 2017/18 można uznać za rozpoczęty! Wierzymy, że będzie on czasem podążania za marzeniami, odkrywania swoich możliwości i pasji, pełnym uśmiechu i optymizmu.