22 czerwca 2017 22:57 | Aktualności

Policja w naszej szkole

Zbliża się czas wakacji, dlatego do naszej szkoły zaprosiliśmy funkcjonariuszy Powiatowej Komendy Policji w Gnieźnie, którzy przypomnieli uczniom zasady bezpiecznego zachowania podczas letniego wypoczynku. Zaproszeni goście w trosce o zdrowie i życie uczniów naszej placówki zwrócili uwagę na zagrożenia z jakimi mogą  zetknąć się  podczas wakacji. Spotkanie odbyło się 21 czerwca 2017r. w sali gimnastycznej. Poprowadzili je sierż. sztab. Arkadiusz Wieczorek – znany dzieciom profilaktyk oraz  asp. Krzysztof Socha, którzy omówili zagadnienia związane z bezpiecznym poruszaniem się w ruchu drogowym, przypomnieli zasady prawidłowego poruszania się w ciągu komunikacyjnym podczas jazdy rowerem. Mówili  o rozważnym korzystaniu z kąpielisk. Zwrócili także uwagę na wzmożoną czujność w stosunku do osób nieznajomych, które szczególnie w czasie wakacji zachęcają do spróbowania substancji zagrażających naszemu zdrowiu i życiu. Dziękujemy Panom Policjantom i ufamy, że dzieci w czasie wakacji będą mądre i rozważne i wszyscy zdrowi, wypoczęci i w pełni sił spotkamy się po wakacjach.