Klub Szkół Unicef

Jesteśmy w Klubie Młodych Unicef
#klubmlodychunicef
W tym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły włączyli się w działania realizowane przez UNICEF polska poprzez przystąpienie do ogólnopolskiej sieci szkół, w których działają Szkolne Kluby UNICEF. W ramach pracy klubu organizatorzy przygotowali na poszczególne miesiące roku szkolnego 2019/2020 wiele ciekawych  aktywności, które uczniowie naszej szkoły będą realizowali w swoich klasach.

Powstała gazetka informująca o działaniach Klubu Młodych UNICEF, na które uczniowie wraz z koordynatorem informują o akcjach proponowanym w danym miesiącu. Odbyło się również spotkanie aktywnych uczniów, którzy zaangażowali się w akcje informacyjne oraz przygotowali audycję dotyczącą powstania i działalności UNICEF w Polsce i na świecie.

Kilka klas podjęło się działań przygotowanych na październik, którego tematem przewodnim jest PRZYJAZNY KLIMAT W SZKOLE. Uczniowie przystąpili do wyzwania „Jestem miły”, które ma budować przyjazny klimat w szkole.

Łącznicy klasowi oraz wychowawcy zgłaszali koordynatorowi, którym jest pedagog Urszula Romanowska o bardzo udanych wrażeniach z przeprowadzonej aktywności. Wielu uczniów była zaskoczona tym, co inni myślą o nich, jak ich postrzegają, jakie cechy w nich widzą. Wszyscy zgodnie przyznali, że tym jednym ćwiczeniem sprawili, że dzień stał się radosny a atmosfera i klimat w klasie się poprawił.

Oto spostrzeżenia jednej z nauczycielek:

„Sądzę, że takie zajęcia uczą szacunku względem siebie, podkreślają dobre strony. Byli uczniowie, którzy nie sądzili, że mogą być tak postrzegani, a tak brzmiała jedna z wypowiedzi:

- Podziwiam ciebie, że pomimo, że byłeś nękany w piątej klasie jesteś nadal tutaj i to w szóstej klasie. I muszę Ci powiedzieć, że było to miłe ponieważ klasa w tym roku inaczej się zachowuje”. Następnie dodaje wychowawca: „ Za parę miesięcy zrobię jeszcze raz to samo, chcę, aby zaobserwowali swoje postawy i dojrzałość wypowiedzi. No i oczywiście to czego każdy z nich oczekuje”
Do działań włączyły się klasy:

5b - wychowawca p. Bożenka Staniszewska
5c - wychowawca p. Marzena Nowakowska
6c - wychowawca p. Marlena Napierała
6d - wychowawca p. Hanna Moszczyńska

Dziękujemy i zapraszamy pozostałych uczniów wraz z wychowawcami do przygody z UNICEF w naszej szkole i włączenia się w kolejne akcje, które mają uwrażliwić, uczyć empatii i działań na rzecz innych dzieci.

_dsc0343jpg [640x428]

_dsc0345jpg [640x428]